Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Mgr. Jiří Ulvr/SLK - Ze sněmu Svazu měst a obcí ČR

09. 06. 2017

O tom, že je potřeba posílit obecní rozpočty se shodli starostové na XV. sněmu Svazu měst a obcí České republiky, který se konal ve dnech 18. a 19. května v Plzni.
Do konce tohoto volebního období by měli zákonodárci posílit obecní rozpočty tak, aby samosprávy mohly poskytovat kvalitní a dostupné služby veřejnosti a investovat do rozvoje území. Tato jednoznačná shoda všech starostů a primátorů vzešla právě z návrhu Libereckého kraje na změnu rozpočtového určení daní (RUD), která má obecní rozpočty posílit o zhruba 8 miliard korun.
Předloha, která díky Libereckému kraji je nyní v Poslanecké sněmovně, počítá s návratem podílu DPH pro města a obce v rámci RUD na úroveň dohodnutou před druhou důchodovou reformou. Tedy na 23,58 % ze stávajících 21,4 %.
Tento návrh byl již dříve projednán také v rámci krajských setkání SMO ČR. V prostorách Libereckého kraje o něm mohli debatovat starostové již 1. března.

 

Mgr. Jiří Ulvr, starosta obce Studenec, krajský zastupitel

Knopová Kateřina
knopovakaterina@gmail.com